Kosmetyki naturalne do kąpieli

2021-03-11
Kosmetyki naturalne do kąpieli

Jak działają oleje na naszą skórę?

Zimnotłoczone i nierafinowane oleje są prawdziwą skarbnicą witamin, minerałów oraz kwasów tłuszczowych. Składniki naturalnych olejów wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a także utrzymanie skóry w jak najlepszej kondycji. Mają działanie przeciwstarzeniowe, pośrednio nawilżające oraz odżywcze. Sama formuła oleju tworzy na naszej skórze barierę ochronną, która hamuje negatywny wpływ czynników zewnętrznych.

Jak pielęgnować ciało podczas kąpieli?

Świetnym rozwiązaniem może okazać się dodanie oleju do wody, w której się kąpiemy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią smarować się balsamem po myciu. Dodatek oleju do kąpieli jest wyjątkowo korzystny dla posiadaczy skóry atopowej lub mocno przesuszonej. Będzie to dodatkowa dawka odżywienia, natłuszczenia i regeneracji, które poprawią komfort kąpieli.

Stosowanie oleju jako kosmetyku naturalnego do kąpieli nie musi oznaczać jedynie wzbogacania nim wody. Gdy w naszej łazience znajduje się prysznic możemy dodać niewielką ilość oleju do kosmetyku myjącego. Nada on jedwabistości formule, a także sprawi, że skóra będzie miękka i wyjątkowo odżywiona. 

Jaki mamy jeszcze pomysł na naturalny kosmetyk do kąpieli? Jest nim samodzielnie wykonany peeling do ciała! Wystarczy połączyć zaparzone fusy kawy lub cukier z ulubionym olejem. Taka mieszanka znakomicie złuszczy martwy naskórek. Nada skórze efektu świeżości, wygładzenia oraz nawilżenia.

Wybierając kosmetyki naturalne do kąpieli mamy szereg możliwości w kwestii wyboru rodzaju produktu oraz jego zastosowania. Podążajmy za potrzebami naszej skóry i pozwólmy otulić się naturze!

 

pixel