Jak pielęgnować skórę pod oczami?

2021-03-16
Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Pamiętaj o dokładnym demakijażu oczu.

Niezmyty makijaż lub jego resztki obciążają delikatną skórę wokół oczu. Może to prowadzić do opuchnięć oraz ogólnego pogorszenia wyglądu tych okolic. Używaj do demakijażu oleju np. monoi lub skutecznych, ale delikatnych płynów. nie pocieraj mocno oczu wacikiem! Przyłóż go do powieki, pozwól makijażowi się rozpuścići wtedy okrężnymi ruchamiusuń kosmetyki. Na koniec umyj twarz produktem na bazie wody.

Wybieraj odpowiednie produkty kosmetyczne

Zwracaj szczególną uwagę na receptury kosmetyków używanych w okolicach oczu. Unikaj zbędnych substancji zapachowych, parabenów oraz drażniących detergentów takicj jak SLS i SLES. Wybieraj produkty z możliwie najkrótszym składem. Zawsze przestrzegaj terminu ważności kosmetyku. Pamiętaj, aby podczas aplikacji nie naciągać cienkiej skóry w okolicach oczu.

Zdrowy tryb życia to podstawa

Delikatna skóra w okolicach oczu wyjątkowo niekorzystnie reaguje na niezdrowy tryb życia. Palenie papierosów, picie alkoholu, nieiwelka ilość snu oraz niewłaściwa dnieta sprawiają, że skóra staje się sucha i traci elastyczność. Na skutek złych nawyków może wystąpić również opuchlizna i zasinienie okolic oczu. Wyeliminuj używki oraz zadbaj o odpowiednią dietę. Pamiętaj o wypoczynku i dużej ilości snu. Szybko zauważysz efekty.

Polecane

pixel