Jak pielęgnować paznokcie po hybrydzie?

2021-09-14
Jak pielęgnować paznokcie po hybrydzie?

Manicure hybrydowy zyskał przez ostatnie lata wyjątkową popularność. Można go wykonać nie tylko w profesjonalnym salonie kosmetycznym, ale także w domowym zaciszu. Z przyjemnością korzystamy z intensywnych barw lakierów hybrydowych, które są nie tylko trwałe, ale szybko wysychają pod wpływem lampy LED lub UV. Nie wszystko w tej kwestii jest jednak takie kolorowe. Często zabieg manicure hybrydowego i jego usuwania wpływa na osłabienie płytki. Paznokieć staje się cienki, kruchy i łamliwy. Często zniszczonej płytce towarzyszą suche skórki dookoła paznokcia. Jak więc radzić sobie ze zniszczeniami wywołanymi nieodpowiednimi zabiegami?

Regularna pielęgnacja

Jesteśmy w stanie pożegnać się z wszelkimi zniszczeniami paznokci systematyczną pielęgnacją. Należy poświęcić w ciągu dnia dosłownie chwilę na odpowiednie czynności związane z regeneracją, a zdecydowanie szybko zobaczymy tego efekty. Naszym sprawdzonym sposobem jest olejowanie paznokci. Można robić to na dwa sposoby w zależności od tego ile czasu możemy na taki zabieg poświęcić:

  • wcieranie oleju bezpośrednio w paznokcie i skórki. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób pielęgnacji płytki. Wystarczy dosłownie niewielka ilość zimnotłoczonego i nierafinowanego oleju, aby nasze paznokcie nabrały nowego życia, a przy okazji olej szybko się wchłonął. Szczególnie polecamy olej arganowy, jojoba lub ze słodkich migdałów. Wymienione oleje posiadają w sobie bogactwo witamin a dodatkowo działają na paznokcie niczym kompres. Olej zmiękczy suche skórki co pozwoli nam się cieszyć opuszkami pełnymi blasku.
  • olejowanie na ciepło. Jest to namaczanie paznokci w podgrzanym oleju, który wyjątkowo szybko wnika w strukturę paznokci i skórek. Do tej czynności delikatnie podgrzewamy olej w mikrofalówce lub kąpieli wodnej. Następnie namaczamy paznokcie przez około 10 minut i wcieramy olej w płytkę paznokcia. Pozostały olej możesz wetrzeć bezpośrednio w końcówki włosów.

Ciekawym sposobem na pielęgnację paznokci jest tworzenie własnych mieszanek naturalnych olejów, które najlepiej działają na nasze paznokcie. Wystarczy połączyć wybrane przez nas oleje w małej buteleczce i cieszyć się swoim własnym serum do paznokci. Należy przed każdym użyciem wstrząsnąć mieszankę i wetrzeć w płytkę paznokcia i skórki lub całe dłonie! Dla wzmocnienia efektu możemy założyć na dłonie bawełniane rękawiczki i zostawić je na noc. Jest to świetna terapia nie tylko dla paznokci, ale całych dłoni.

Odpowiednia dieta

Wyjątkowo ważnym aspektem w dążeniu do pięknych paznokci są zdrowe nawyki żywieniowe. To właśnie one są kluczowe, ponieważ wtedy osiągamy najszybciej widoczne efekty. Należy zadbać o odpowiedni poziom witamin takich jak A, E oraz B. Są to nie tylko witaminy młodości, ale takie które mają wpływ na cały nasz organizm. Dostarczy nam ich dieta bogata nie tylko w warzywa i owoce, ale także nasiona oraz orzechy. Nasze posiłki muszą być również bogate w minerały. Niedobory cynku, krzemu, potasu czy żelaza często objawiają się słabą i łamliwą płytką paznokcia. Warto jest zastanowić się czy to właśnie w naszej diecie nie ma problemu, który wzmaga problem miękkich, łamliwych paznokci.

 

 

Polecane

pixel