Dwuetapowe oczyszczanie twarzy

2021-03-27
Dwuetapowe oczyszczanie twarzy

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy - korzyści

Niedokładnie oczyszczenie skóry może w znaczący sposób pogorszyć jej stan. Zwiększona ilość wyprysków, szara i ziemista cera to tylko jedne z wielu problemów, przez które nasza twarz będzie wyglądać po prostu gorzej. Metoda oczyszczania skóry za pomocą olejów pozwala na dokładne usunięcie zanieczyszczeń, które nagromadziły się na naszej twarzy. Stosowanie jedynie pianki lub żelu może okazać się niewystarczające. Często sięgamy po agresywne produkty sądząc, że zapewnią nam dogłębne oczyszczenie. Efektem jest jednak naruszenie bariery ochronnej naskórka, przesuszenie czy podrażnienia. Użycie fazy tłuszczowej w pierwszym kroku oczyszczania, pomoże nam usunąć wierzchnią warstwę "brudu". Delikatne masowanie przez kilka minut skóry olejem, rozpuści zalegające w porach zanieczyszczenia i co ważne, taki masaż jest wyjątkowo przyjemy!

Jak wykonać?

Wybierz olej, który najlepiej będzie odpowiadał potrzebom Twojej skóry. Przed nałożeniem oleju możesz użyć wacika z płynem do demakijażu, aby usunąc makijaż oczu. Ciekawostką jest, iż olej kokosowy lub monoi równie dobrze usunie makijaż oczu (nawet ten wodoodporny!). Rozmasuj olej w palcach i delikatnymi, kolistymi ruchami wykonaj masaż twarzy. Po tej czynności umyj skórę delikatnym żelem lub pianką z letnią wodą. Pamiętaj o dokładnym domyciu oleju szczególnie w okolicach żuchwy, aby oczyszczanie nie przyniosło odwrotnego efektu. 

Efekty oczyszczania twarzy olejami

Korzyści płynące z dwuetapowego oczyszczania można zauważyć bardzo szybko. Ta metoda pozwala zwęzić pory, przywrócić promienny wygląd i wygładzić skórę. Tego typu oczyszczanie przyczynia się do zminimalizowania ilości wyprysków, a także lepszego wchłaniania później nakładanych produktów kosmetycznych. Krem, serum czy maseczka zadziałają w znacznie skuteczniejszy sposób. Oczyszczanie skóry olejem nie naruszy również bariery hydrolipidowej skóry, dzięki czemu nie narazimy jej na podrażnienia lub przesuszenie. 

Polecane

pixel